Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Finanse>Zarządzanie>

Dzierżawcy państwowych gruntów chcą rozmów z rządem i zmiany przepisów

Zasady wydłużania umów dzierżawy dzierżawcom prowadzącym towarowe  gospodarstwa rolne nie mogą być gorsze niż te proponowane rolnikom  indywidualnym postuluje federacja dzierżawców. Ich niezbędna jest także poprawa dostępności ziemi rolniczej dla podmiotów działających w sektorze rolniczym. 

wk5 marca 2020, 14:29
Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w swojej uchwale zobowiązała Zarząd Federacji do rozmów z rządem w celu zapewnienia stabilności gospodarowania dzierżawcom nieruchomości rolnych z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, którzy zgodnie z ustawą z 2011 r. wyłączyli 30% użytków rolnych i obecnie, przy podpisywaniu aneksów  przedłużających okres dzierżawy zmuszani są do wyłączania z umów dodatkowej powierzchni. Zdaniem Federacji takie działanie jest sprzeczne z intencją ustawodawcy, a takie same zasady powinny mieć także zastosowanie w stosunku do tych dzierżawców, którzy nie byli zobowiązani do  30% użytków rolnych z zawartych umów.

Pozostało 78 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ