StoryEditor

Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa ruszył (NA ŻYWO)

Jak ma się zmienić polska wieś, by sprostać założeniom Europejskiego Zielonego Ładu? Już dziś rozpoczęła się dyskusja na ten temat. Możesz zobaczyć transmisję na żywo z wydarzenia! Zapraszamy!
26.04.2022., 09:04h

Właśnie rozpoczął się Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, który zaplanowano na dwa dni (27-28 kwietnia) w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zapoznać się z różnymi punktami widzenia dotyczącymi Europejskiego Zielonego Ładu, Strategii „Od pola do stołu” i Strategii Bioróżnorodności 2030, a także szczegółów pakietu Gotowi na 55, dotyczącego klimatu, energii i transportu.

- Celem pierwszej edycji Kongresu jest przedstawienie konkretnych rozwiązań i przykładów pokazujących, że rolnictwo i obszary wiejskie to nie tylko miejsce produkcji i dostarczania bezpiecznej żywności. To także ważny sektor gospodarki biorący aktywny udział w działaniach na rzecz łagodzenia zmian klimatu oraz wspierający bezpieczeństwo energetyczne – mówi dr Marek Sawicki, poseł na Sejm RP, inicjator kongresu „Polska Wieś XXI”.

Radę Programową Kongresu tworzą byli ministrowie rolnictwa i rozwoju wsi z ostatnich 30 lat: Jan Krzysztof Ardanowski, Artur Balazs, Janusz Byliński, Roman Jagieliński, Jacek Janiszewski, Gabriel Janowski, Krzysztof Jurgiel, Jarosław Kalinowski, Wojciech Mojzesowicz, Wojciech Olejniczak, Jerzy Józef Pilarczyk, Grzegorz Puda, Marek Sawicki, Andrzej Śmietanko i Adam Tański.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. 

Podczas tych dwóch dni rolnicy, naukowcy, politycy, przedstawiciele biznesu i administracji rozmawiać będą m.in. o zrównoważonym rolnictwie i bezpieczeństwie żywnościowym w nowej sytuacji geopolitycznej; rolnictwie 4.0; gospodarce wodnej i ochronie gleb; samowystarczalności energetycznej wsi; prawie rolnym; ubezpieczeniach rolniczych czy zdrowiu mieszkańców wsi. Podsumowaniem ich pracy mają być rekomendacje i stanowiska dla polskiej administracji oraz instytucji UE.

Patronat medialny nad Kongresem objął top agrar Polska. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymają w materiałach informacyjnych także egzemplarz top agrar Polska i kupon, który umożliwia wzięcie udziału w konkursie Czytelniczym, w którym do wygrania jest ładowarka przegubowa Weidemann 1390. Więcej szczegółów na www.konkurs.pwr.agro.pl


Możesz obejrzeć transmisję na żywo poniżej. Zapraszamy!


Jeżeli pojawi się problem z odtworzeniem relacji na żywo na kanale Youtube, wejdź TUTAJ.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 17:46