StoryEditor

Koniec dopłat do ubezpieczenia upraw?

Mamy coraz więcej sygnałów od rolników, którzy nie zdążyli ubezpieczyć upraw z dopłatami z budżetu. Na brak funduszy na dopłaty do ubezpieczeń zwraca uwagę także Wielkopolska Izba Rolnicza. Jak więc wygląda sytuacja?
06.05.2020., 19:05h
Budżetowa dopłata do składki to nawet 65% - to bardzo duża pomoc w tym trudnym czasie. Jednak jak wskazuje Wielkopolska Izba Rolnicza, w 2019 r. w ustawie budżetowej na ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich zaplanowano 650 mln zł, a w budżecie na 2020 r. na dopłaty do ubezpieczeń przeznaczono łącznie 500 mln zł, czyli o 150 mln zł mniej. W skutek takich działań w tym roku pula na dopłaty do ubezpieczeń została wyczerpana i wielu rolników chcących ubezpieczyć swoje uprawy i zwierzęta pozostała bez wsparcia.

Z sygnałów od naszych Czytelników wiemy, że niektóre towarzystwa dysponują jeszcze limitem dopłat. A oto jak wygląda sytuacji w poszczególnych firmach:

VH POLSKA


Cieszymy się, że w pierwszym roku naszej działalności na polskim rynku ubezpieczenia upraw rolnych jest takie zapotrzebowanie na oferowane przez nas produkty ubezpieczeniowe.  Poprzez znajdujące się w naszej ofercie produkty ubezpieczenia upraw z dopłatami budżetu państwa chcemy wesprzeć w zarządzaniu ryzykiem kilka tysięcy rolników na terenie całego kraju. Posiadana przez nas pula dopłat do składek nam to umożliwia. Nie zamierzamy w ciągu najbliższych tygodni zamykać sp...
Pozostało 85% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 03:09