StoryEditor

Kredyty preferencyjne dla rolników w 2023 roku. Które banki będą ich udzielać?

Od dzisiaj 23 stycznia 2023 roku, na internetowej platformie aplikacyjnej, Agencja Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa udostępniła współpracującym bankom na rok 2023 limity akcji kredytowej, a także środki na dopłaty do kredytów. W których bankach rolnicy mogą ubiegać się o pomoc?
23.01.2023., 09:01h

O możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych poinformował Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 23 stycznia 2023 roku, na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja ma udostępnić wszystkim współpracującym bankom limity akcji kredytowej, a także środki na dopłaty do kredytów na rok 2023.

Ile wynoszą kredyty na sfinansowanie części kosztów inwestycji?

Limit akcji kredytowej na sfinansowanie części kosztów inwestycji wynosi 150 mln zł, środki w kwocie 1,1 mln zł na dopłaty do oprocentowania tych kredytów.
Kredyt na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych ma limit w wysokości 100 mln zł, 3 miliony zostanie przeznaczone na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów. W przypadku ponownego uruchomienia produkcji świń, która wcześniej musiała zostać wstrzymana przez wystąpienie ASF, wynosi 10 mln, 100 tys. zł to środki przeznaczone na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów. Kredyty z częściową spłatą kapitału przeznaczoną na zakup użytków rolnych przez młodych rolników to środki w kwocie 5 mln zł na dopłaty do w/w kredytów.

W których bankach rolnicy mogą ubiegać się pomoc?

O kredyty rolnicy mogą ubiegać się w bankach:

  • Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  • SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych,
  • BNP Paribas Bank Polska S.A.,
  • Santander Bank Polska S.A.,
  • Krakowskim Banku Spółdzielczym,
  • Banku Spółdzielczym w Brodnicy.
Czytaj także: Energia dla wsi – dofinansowanie na fotowoltaikę, biogazownie i magazyny energii

W przypadku kredytów na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z wystąpieniem ASF, udzielane są one przez AGB Bank SA, oraz zrzeszone i współpracujące z nimi Banki Spółdzielcze, a także Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Szczegóły TUTAJ. 


Bernat Patrycja
Źródło: GOV.pl
Fot: envato.elements

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 12:35