Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Nowa broń do walki z chorobami grzybowymi zbóż

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Partnerem tegorocznych seminariów uprawowych była firma Corteva. Na naszych spotkaniach z rolnikami reprezentował ją Paweł Talbierz, którego zapytaliśmy o nową broń - nowy fungicyd do walki z chorobami grzybowymi zbóż.

Karol Pomeranekdr Maria Walerowska17 stycznia 2023, 17:49

Podczas seminariów uprawowych Paweł Talbierz opowiedział o „nowej broni” dla rolników - nowej substancji czynnej w preparacie fungicydowym, do stosowania w uprawach zbóż.

— W dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele substancji znika, jest to bardzo dobrą wiadomością. Gdyby Pan mógł powiedzieć, kiedy rolnicy będą mogli ją zastosować i przeciwko czemu jest ta „nowa broń”? — pyta dr Maria Walerowska.

— Po raz pierwszy od 20 lat będziemy mieć w praktyce w najbliższych kilku tygodniach rozwiązanie przede wszystkim na septoriozę paskowaną liści pszenicy. Ale jeżeli mówimy, dlaczego jest to rozwiązanie tak fajne, dobre i nowoczesne, to powiem, że od kilku lat faktycznie obserwujemy, iż pojawiają się nowe substancje czynne, ale są to substancje czynne o mechanizmie działania, który do tej pory stosowaliśmy, czy to SDHI, czy triazole. Grupa picolinamiry, którą reprezentuje Inatreq active, jest nowym mechanizmem działania, dzięki czemu będziemy mieć nowe możliwości ochrony zbóż przed septoriozą paskowaną, a także innymi chorobami — opowiedział Paweł Talbierz.

Czy Inatreq active będziemy mogli zastosować już w tym sezonie? Czy oprócz zbóż, rejestracja obejmie również inne uprawy?

Więcej w naszym filmie!Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)