StoryEditor

Żniwne pogotowie cenowe: Stawki w skupach nadal w górę

Tendencja wzrostowa cen skupu utrzymuje się szczególnie w przypadku pszenicy. Zaczęły się omłoty jęczmienia ozimego, stąd w punktach skupu pojawiły się nowe stawki na to ziarno.
08.07.2015., 14:07h

Najwyższą cenę pszenicy konsumpcyjnej zanotowaliśmy dzisiaj w jednym z punktów w woj. warmińsko-mazurskim – 765 zł/t netto. Powyżej lub 700 zł można otrzymać jeszcze w woj. pomorskim i lubuskim. Rosną także ceny na paszową pszenicę. Najdroższa jest również w woj. warmińsko-mazurskim – 670 zł/t netto. Ceny żyta i pszenżyta utrzymują się na podobnym poziomie jak w poniedziałek 6 lipca.

W skupach zaczynają się pojawiać ceny na tegoroczne ziarno jęczmienia ozimego. Oferują je punkty w woj. dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Część punktów natomiast zawiesiło skup do początku sierpnia do czasu rozpoczęcia "dużych" żniw, m.in. w woj. świętokrzyskim czy kujawsko-pomorskim.

Jak się dowiedzieliśmy w kilku skupach w woj. lubuskim, łódzkim i lubelskim tendencja wzrostowa cen powinna się utrzymać do właściwych żniw.

Coraz częściej słychać też w skupach o rzepaku. Oferty cenowe wynoszą od 1450 (woj. warmińsko-mazurskie) do 1500 zł/t netto (woj. pomorskie).

Najnowsze notowanie cen – kliknij TUTAJ.

O tym, że w kraju zaczęły się już omłoty jęczmienia ozimego świadczą też zdjęcia i filmy przysyłane do naszej redakcji przez Czytelników topagrar.pl. Oto link do jednego z nich.
jd

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 14:52