StoryEditor

#BelaChallenge – żniwna pomoc podlaskich rolników dla chorego Michasia

Gdy trzeba się zmobilizować w słusznym celu, rolnicy zawsze stają na wysokości zadania. Tym razem gospodarze postanowili pomóc choremu na rdzeniowy zanik mięśni 10-miesięcznemu Michasiowi. Akcja charytatywna nazywa się #Bela Challange i mimo trwających intensywnych prac żniwnych, coraz więcej rolników przyłącza się do niej.
07.08.2020., 15:08h
W ostatnich miesiącach w mediach społecznościowych królowały akcję #Hot16 Challange i #GaszynChallange. Pierwsza z nich miała na celu zbiórkę pieniędzy na walaczącą z COVID-19 służbę zdrowia. Druga zbiórka przeznaczona była na operację dla najpierw jednego, a potem kilkunastu dzieci chorujących na SMA. Teraz na Podlasiu rozpoczęła się nowa akcja #BelaChallange. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 10-miesięcznego Michała Boguckiego, który choruje na zanik mięśni. Inicjatorem tej akcji jest Piotr Uszyński, wójt gminy Klukowo.

Jak można pomóc choremu Michasiowi?


Zasady tej akcji są bardzo proste. Nie trzeba w niej nikogo nominować. Trzeba zebrać 100 zł na leczenie dla chorego chłopca. Na portalu siepomaga.pl rozpoczęto zbiórkę pieniędzy. Pieniądze mają być wpłacane na konto przez lokalną firmę, która produkuje pellet ze słomy. Będzie je wpłacała za sprzedaży pelletu, który produkuje ze słomy. I tu zaczyna się rola lokalnych rolników. Każdy z nich może podjąć to wyzwanie przywożąc do punktu zbiórki w Klukowie bele słomy – nieważne jakiej – może być pszenna, żytnia lub jęczmienna. Każda tona słomy to 100 zł wpłaty na konto Michasia, czyli jedna bela to ok 20 zł wsparcia. Żeby zebrać 100 tys. zł na leczenie chłopca potrzeba zatem 4 tys. bel słomy.

Rolnicy szybko podjęli #BelaChallange


Rolnicy z gminy Klukowo bardzo chętnie przyłączyli się do akcji. Już pierwszego dnia zbiórki do hali w Klukowie trafiło 300 bel słomy. Słomy na polach w tym roku jest więcej niż rok temu. Każdy gospodarz przywiózł ile mógł - jedni kilka, inni kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt bel. Szybko do akcji przyłączyli się też rolnicy z sąsiednich gmin.

Zakład produkcji pelletu w Klukowie może przerobić dziennie ok. 20 ton słomy. Jago szef Olaf Nasalski na antenie TVP Białystok zapewnia, że wszystkie bele dostarczone przez rolników do zakładu zostaną przerobione na pelet i rozliczone na siepomaga.pl.

#BellaChallange, czyli zbiórka słomy w Klukowie potrwa do 21. sierpnia br. Link do zbiórki pieniędzy dla chorego Michasia znajdziesz TUTAJ.Źródło: TVP Białystok
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 11:16