Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Za 3 miesiące XXVIII Krajowe Dni Ziemniaka i Potato Poland 2021

Obrazek

Branża ziemniaczana szykuje się do kolejnej dużej imprezy – XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka i Potato Poland, która odbędzie się 20–22 sierpnia 2021 r. w miejscowości Charbrowo, w powiecie lęborskim.

Janusz Biernacki22 maja 2021, 10:00
Współorganizatorem XXVIII Krajowe Dni Ziemniaka i Potato Poland 2021 jest Polska Federacja Ziemniaka, IHAR – PIB i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizacja tej specjalistycznej imprezy w powiecie lęborskim to wyróżnienie dla regionu znanego z produkcji ziemniaków na potrzeby przetwórstwa, sieci handlowych i eksportu.

Podczas imprezy, oprócz wystawy maszyn i środków do produkcji ziemniaków, odbędą się konferencje naukowo-technicznych, wykłady i panele dyskusyjne, a na poletkach pokazowych będzie można zobaczyć 93 odmiany ziemniaków. Elementem targów będą także pokazy kuchni molekularnej i wykłady o nowoczesnych technikach przetwarzania owoców i warzyw.

FarmCloud
Organizatorzy zapraszają partnerów branżowych do zaprezentowania swoich produktów na poletkach pokazowych w zakresie nawożenia i ochrony roślin. Poletka będą monitorowane przez FarmCloud – system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności oparty na danych sensorycznych.
W ramach hybrydowych rozwiązań targi będą relacjonowane na żywo z dwóch studiów telewizyjnych, połączonych z reporterami, którzy na miejscu będą zbierać informacje i przedstawiać komentarze i opinie uczestników tej imprezy.

„1000 ha dla słońca”
Ta nowa inicjatywa Polskiej Federacji Ziemniaka oraz Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego jest również elementem tegorocznego spotkania sektora ziemniaczanego. Jej celem jest promocja odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, które powinny stać się ważną szansą rozwoju obszarów wiejskich.

Więcej informacji o tym wydarzeniu, w tym bieżące komunikaty, można znaleźć na stronie www.potatopoland.com
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)