StoryEditor

Oglądaj webinarium: Jak skutecznie chronić i nawozić ziemniaki?

Chcesz się dowiedzieć jak planować ochronę ziemniaków bez mankozebu? Czy tylko zaraza jest problemem? Jak efektywnie nawadniać i nawozić dolistnie ziemniaki? Zapisz się i oglądaj nasze webinarium - już dziś od 9:00!
11.05.2021., 21:05h
Wiosna w końcu nabrała turbo rozpędu. I bardzo dobrze, bo ziemniaki sadziliśmy w chłodnych warunkach. Trudno przewidzieć, jakie niespodzianki sprezentuje nam pogoda, ale na pewno konieczne będą szybkie decyzje dotyczące ochrony, nawożenia oraz nawadniana plantacji ziemniaków. Niestety, w zastraszającym tempie ubywa substancji czynnych.
O tym, jakie znikną z programów ochrony ziemniaka w tym sezonie, a także w kolejnych porozmawiamy m.in. na naszym webinarium już 20. maja pt.: „Skuteczna ochrona, precyzyjne nawożenie dolistne i efektywne nawadnianie plantacji ziemniaka”. Wraz z ekspertami podpowiemy Wam, jak zaplanować ochronę bez mankozebu oraz jak chronić w tym sezonie plantacje przed zarazą ziemniaka oraz alternariozą. Podpowiemy, jak dobrze zaplanować strategię zwalczania tych sprawców w zależności od przebiegu pogody i presji patogenów. Nie zabraknie także praktycznych informacji o tym, jak efektywnie nawozić dolistnie i nawadniać ziemniaki.

Oglądaj na na żywo! 
Ramowy program naszego webinarium:

9:00 Rozpoczęcie
9:10 – 9:50 Zielony Ład – wyzwanie dla ochrony ziemniaka. Jak skutecznie chronić plantację ziemniaka w obliczu coraz większych ograniczeń substancji czynnych?
dr Jerzy Osowski, IHAR–PIB o. Bonin

9:50–10:00 Sesja pytań

10:00–10:15 Program zwalczania zarazy ziemniaka na bazie doświadczeń z roku 2020 i nowej oferty na zbliżający się sezon”
dr inż. Grzegorz Grochot, Główny Biolog i Expert Techniczny Corteva Agriscience Poland

10:15–10:25 Sesja pytań

10:25–11:00 Nawadnianie i dokarmianie dolistne – zabiegi wspierające ilość i jakość plonu bulw
dr Cezary Trawczyński, IHAR–PIB o. Jadwisin

11:00–11:10 Sesja pytań

11:10 Zakończenie webinarium

Partner spotkania:Nie zwlekaj – zapisz się!
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 09:06