StoryEditor

Za 3 miesiące XXVIII Krajowe Dni Ziemniaka i Potato Poland 2021

Branża ziemniaczana szykuje się do kolejnej dużej imprezy – XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka i Potato Poland, która odbędzie się 20–22 sierpnia 2021 r. w miejscowości Charbrowo, w powiecie lęborskim.
21.05.2021., 13:05h
Współorganizatorem XXVIII Krajowe Dni Ziemniaka i Potato Poland 2021 jest Polska Federacja Ziemniaka, IHAR – PIB i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizacja tej specjalistycznej imprezy w powiecie lęborskim to wyróżnienie dla regionu znanego z produkcji ziemniaków na potrzeby przetwórstwa, sieci handlowych i eksportu.

Podczas imprezy, oprócz wystawy maszyn i środków do produkcji ziemniaków, odbędą się konferencje naukowo-technicznych, wykłady i panele dyskusyjne, a na poletkach pokazowych będzie można zobaczyć 93 odmiany ziemniaków. Elementem targów będą także pokazy kuchni molekularnej i wykłady o nowoczesnych technikach przetwarzania owoców i warzyw.

FarmCloud
Organizatorzy zapraszają partnerów branżowych do zaprezentowania swoich produktów na poletkach pokazowych w zakresie nawożenia i ochrony roślin. Poletka będą monitorowane przez FarmCloud – system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności oparty na danych sensorycznych.
W ramach hybrydowych rozwiązań targi będą relacjonowane na żywo z dwóch studiów telewizyjnych, połączonych z reporterami, którzy na miejscu będą zbierać informacje i przedstawiać komentarze i opinie uczestników tej imprezy.

„1000 ha dla słońca”
Ta nowa inicjatywa Polskiej Federacji Ziemniaka oraz Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego jest również elementem tegorocznego spotkania sektora ziemniaczanego. Jej celem jest promocja odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich, które powinny stać się ważną szansą rozwoju obszarów wiejskich.

Więcej informacji o tym wydarzeniu, w tym bieżące komunikaty, można znaleźć na stronie www.potatopoland.com
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:47