StoryEditor

Automatyczne systemy żywienia: roboty Triolet [PRZEGLĄD]

Automatyczne zadawanie paszy w oborze to sposób na efektywne żywienie stada, ale i ogromna oszczędność czasu. To także możliwość podzielenia stada na kilkanaście grup żywieniowych, co gwarantuje wydajność i dobrostan krów.
10.05.2024., 07:56h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Roboty Trioliet

  • Własny napęd
  • Szyna zasilająca
  • Wiszący na szynie

To, co kiedyś wydawało się polskim rolnikom futurystyczne, dziś zaczyna się opłacać, bo koszty pracy ludzi i ich zawodność są zbyt wysokie w stosunku do strat, jakie powoduje nieregularne żywienie, niedopilnowanie stada, czy błędy w żywieniu. Do tego dochodzi znaczna ilość pracy, związanej z dostarczaniem odpowiedniej mieszanki paszowej kilku grupom zwierząt w tym samym czasie i uzyskania wydajności, a także optymalnego dobrostanu zwierząt. Dlatego rolnicy decydują się na systemy automatyczne, a o tym, że mają z czego wybierać, dowiecie się z artykułu.

Dwa miesiące temu opisaliśmy szczegółowo rozwiązanie marki Lely w numerze 3/2024 (top bydło str. 14), teraz prezentujemy ofertę pozostałych producentów.

Zapytaliśmy producentów o ceny takich systemów, jednak większość z nich ma na tyle skomplikowaną budowę i opcje wyposażenia, że musi być indywidualnie zaprojektowana pod każde gospodarstwo, dlatego informacje o cenach w tym artykule byłyby niemiarodajne i mogły wprowadzać w błąd.

Roboty Trioliet

Roboty do automatycznego żywienia Trioliet Triomatic dostępne są w trzech wariantach: WB autonomiczny z własnym napędem akumulatorowym, WP z szyną zasilającą oraz HP wiszący na szynie. Wszystkie roboty Triomatic mają tę samą technikę mieszania i oprogramowanie. Wyposażone są w dwa pionowe ślimaki mieszające, przenośnik poprzeczny z możliwością rozładunku zarówno z lewej, jak i prawej strony, oraz zbiornik o pojemności 3 m3.

Pozostało 74% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 15:26