StoryEditor

Jest porozumienie! – w cukrowni Glinojeck, należącej do P&L Polska

W trafiającym właśnie do domów naszych Prenumeratorów, lutowym wydaniu top agarar Polska, piszemy o planowanych protestach plantatorów buraków cukrowych.
28.01.2022., 08:01h

Warto więc zaktualizować informacje o zdarzenia, które nastąpiły już po złożeniu gazety do druku. Tuż przed datą zaplanowanego na dzień 24.01.2022 r. protestu pod siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych, Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego wspólnie z Zarządem KSC S.A. uzgodniły podwyższenie ceny buraków kontraktowanych na min 35 euro/t, a buraków nadwyżkowych na nie mniej niż 100 zł/t. Strony zdecydowały także o możliwości dalszych negocjacji warunków w zależności od rozwoju sytuacji na rynku cukru i ogólnej sytuacji w rolnictwie.

W związku z pozytywnym rozstrzygnięciem rozmów Rada Związków Plantatorów zdecydowała o odwołaniu akcji przed gmachem Ministerstwa. Odbyły się jednak protesty pod siedzibami innych przetwórców buraka cukrowego, o czym informowaliśmy już na naszej stronie.

Przedstawiciele plantatorów na tym jednak nie poprzestają w swoich działaniach!

W dniu wczorajszym (27 stycznia 2022 r.) Związki Plantatorów Buraka Cukrowego z rejonu kontraktacji cukrowni Glinojeck uzgodniły z Pfeifer & Langen Polska S.A. nowe warunki kontraktacji na najbliższy sezon.

Uzgodniono podwyższenie ceny buraków kontraktowanyc...

Pozostało 42% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 18:08