StoryEditor

Rynkowy Serwis Spod Lady - 17.03.23 r.

Najbardziej aktualny komentarz dotyczący bieżącej sytuacji na rynku zbóż i rzepaku przygotowany przez eksperta rynkowego top agrar Polska.
17.03.2023., 08:03h

Rzepak poniżej 2000 zł/t?

Kursy rzepaku Matif

Wykresy notowań rzepaku Matif


Szkiełko i oko – komentarz naszego eksperta:

Krajowe ceny rzepaku są bezpośrednio spięte z notowaniami na Matifie, a tu...? No niestety brak niespodzianek. Paryska giełda niezmiennie od dwóch tygodni co dzień notuje minusy. Ostatni wzrost kursów i to bardzo nieznaczny, bo wynoszący zaledwie 1,5 euro zanotowaliśmy 5 marca br. Od tego czasu notowania rzepaku spadły w sumie o 66 euro/t.

A co się dzieje na krajowy rynku? – Jak w Media Expert, ceny, ceny w dół! – odpowiada na moje pytanie przedstawiciel firmy skupowej. Handlowcy na kolejne obniżki reagują bardzo różnie, jedni pozwijali już banery informujące o skupie rzepaku, bardziej wytrwali wciąż walczą i usiłują mieć aktualną ofertę rynkową, choć o utrzymanie jakiejkolwiek ceny przez cały dzień jest w obecnej sytuacji bardzo ciężko. Jeszcze inni wyprzedzając kolejne spadki, wciąż „uciekają” ustawiając cenę zdecydowanie poniżej rynku. Ci ostatni zostali pionierami pokazującymi ceny poniżej 2000 zł/t, co mogłoby oburzać, ale... – Pamiętaj, że dziś jest jutro, o które martwiłeś się wczoraj – jak to mawiał guru biznesu Dale Carnegie....

Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 04:43