StoryEditor

Claas Silver Line – linia części zamiennych dla starszych maszyn

W wielu gospodarstwach pracują maszyny z wieloletnim stażem, dla których znalezienie części zamiennych w rozsądnej cenie może okazać się wyzwaniem. Claas wychodzi naprzeciw potrzebom rolników z linią części specjalnie dla starszych maszyn. Gdzie ich szukać?
18.02.2022., 12:02h

Wieloletnie maszyny potrzebują dobrych części zamiennych

Niezależnie od wielkości gospodarstwa, na każdym znajdziemy starsze maszyny – takie, których rolnik używa przez wiele lat. Chociaż wydajność wiekowych sprzętów spada, to niezbędna jest wymiana części na nowsze lub nowe, przy przeglądzie, naprawie czy przygotowaniu do sezonu. Wymiana taka jest konieczna, żeby pracować bezpiecznie i wydajnie.

Często im więcej na liczniku przepracowanych godzin, tym rzadziej właściciele inwestują w przeglądy i fabryczne części zamienne. Po latach od wyjazdu maszyny z taśmy produkcyjnej może pojawić się problem z dostępnością części, a właściciele nie są skłonni wydawać kroci na starsze modele.

Standardowe części zamienne mają z reguły dłuższą żywotność i wysokie zalety eksploatacyjne. Dlatego firma Claas postanowiła odpowiedzieć na potrzeby rolników i poszerzyła ofertę części zamiennych Claas Original specjalnie dla starszych modeli maszyn Claas.  

 

Czym jest Claas Original?

Marka Claas Original oferuje wykonane na miarę części zamienne, akcesoria i materiały eksploatacyjne. Dodatkowo w ramach oferty części zamiennych i akcesoriów innych marek i producentów Claas Original proponuje rolnikom program Claas Farmpart.

Claas oferuje dwie linie części, Premium i Reman. Premium Line to asortyment dla maszyn poddawanych szczególnie wysoko obciążającej eksploatacji, który jest wyjątkowo odporny na zużycie.

Reman Line to bardziej ekonomiczna linia, w której  Claas odbiera zużyte elementy lub podzespoły i w procesie weryfikacji i regeneracji przywraca im pierwotną jakość.

 

Linia srebrna dla starszych maszyn Claas

W poszerzonej Claas Original pojawiła się linia srebrna – Silver Line, która odpowiada za tańsze części zamienne przeznaczone do wieloletnich maszyn. Asortyment jest opracowany specjalnie dla starszych sprzętów. Części zamienne w tej linii są równe niezawodne i praktyczne, jak nowe, jednak koszty ich zakupu przy naprawie lub przeglądzie starszej maszyny są niższe.

W tej ofercie jest obecnie około 350 pozycji, m.in. pasy napędowe, filtry i łańcuchy napędowe. Srebrna linia jest cały czas rozbudowywana o nowy asortyment.

 

Gdzie szukać części zamiennych?

Claas Silver Line jest dostępna w sklepie online producenta – Parts Shop, a także u dealerów firmy Claas, których znaleźć można na stronie internetowej Claas.

Cały asortyment można znaleźć w katalogu elektronicznym Parts Doc, z którego mogą korzystać wszyscy użytkownicy aplikacji Claas Connect – wystarczy się zarejestrować.

fot. firmowe

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 15:23