StoryEditor

Dobrze wyposażona zgrabiarka z Zambrowa

Od 6,8 do 7,8 m to szerokość, jaką za jednym przejazdem może zgrabić dwukaruzelowa zgrabiarka ZKD-800 firmy Inter Tech z centralnym odkładaniem pokosu o szerokości od 1,5 do 2 m. Producent z Zambrowa informuje, że można ją zagregować z ciągnikami o minimalnej mocy 60 KM i napęd WOM 540 obr./min.
11.05.2023., 09:05h
Każdy wirnik ma jedenaście demontowanych na czas transportu ramion, na których przykręcono po cztery podwójne palce grabiące. Pod każdym wirnikiem jest tandemowy 6-kołowy skrętny układ jezdny, pozwalający na dokładniejsze kopiowanie terenu i pracę w każdych warunkach.

 

Dzięki wygodnej regulacji wysokości zgrabiania model ZKD-800 pozwala na dostosowanie tego parametru do rodzaju zbieranego materiału. Firma zwraca uwagę na niezależne unoszenie wirników czy zastosowanie przekładni olejowej, w której osadzono ramiona wirnika, co ogranicza potrzebę serwisowania. Ponadto w swojej ofercie Inter Tech ma zgrabiarki o szerokości 3,5 oraz 4,2 m. Firma jest w trakcie opracowywania i wdrożenia nowych maszyn o innych szerokościach. 

Zobacz także: Idealna jakość paszy: jak najlepiej zebrać trawę?
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 23:04