StoryEditor

Składane brony wirnikowe HR od firmy Kuhn

Kuhn wprowadził do oferty nową bronę wirnikową HR 6042 R o szerokości roboczej 6 m, przystosowaną do współpracy z ciągnikami o dużej mocy do 460 KM. Ma bezobsługowe wytrzymałe wirniki, wzmocnioną centralną skrzynię przekładniową z chłodnicą oleju, a cała linia przeniesienia napędu jest chroniona przez dwa sprzęgła kłowe (po jednym na każdej skrzyni bocznej).
10.05.2023., 13:05h
HR 6042R jest o 600 kg lżejsza od dotychczas produkowanego modelu HR 6042R, a dzięki temu, że środek ciężkości znajduje się bliżej ciągnika, a masa maszyny jest mniejsza, ryzyko ugniatania gleby jest mniejsze.

Bezstopniowe hydrauliczne ustawienie głębokości pracy

Nowa maszyna umożliwia pracę w pozycji sztywnej lub pływającej, kiedy każda z części brony może niezależnie poruszać się w górę i kopiować teren. Ponadto możliwe jest bezstopniowe hydrauliczne ustawienie głębokości pracy i pozycji włóki wyrównującej. Brona wirnikowa HR 6042 R może być wyposażona w wały:
  • MaxiCrumbler (Ø 520 mm),
  • MaxiPacker (Ø 535 mm) lub MegaPacker (Ø 590 mm).Model ten jest standardowo wyposażony w noże z warstwą węglików spiekanych DuraKuhn, które zwiększają odporność na uderzenia i zużycie. Dla jeszcze większej trwałości, jako opcja dostępne są ostrza DuraKarb z wkładkami z węglika wolframu. Dzięki systemowi szybkiego mocowania Fast-Fit czas poświęcony na wymianę noży jest krótki.

Źródło: Kuhn
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:42