StoryEditor

Jakie są wyniki finansowe firm z branży rolniczej? K+S, Bayer Crop Science i KWS

W pierwszym kwartale 2024 roku firmy K+S, Bayer Crop Science i KWS odnotowały znaczące zmiany w swoich wynikach finansowych. Spadki i wzrosty przychodów w różnych segmentach rynku wskazują na złożone wyzwania i szanse w sektorze rolnym.
25.05.2024., 13:18h

Biznes Nawozowy K+S: Mniejsze obroty w rolnictwie

  • Spadek dochodów i przyczyny

W pierwszym kwartale 2024 roku segment klientów rolnych firmy K+S odnotował spadek obrotów o 21%, co oznacza zmniejszenie dochodów o 181 mln euro, osiągając poziom 680 mln euro. Firma przypisuje ten spadek głównie niższej średniej cenie nawozów, co jest kontynuacją tendencji z poprzednich kwartałów. Jednakże zwiększona sprzedaż nawozów, która wzrosła do nieco ponad 2 mln ton z 1,73 mln ton rok wcześniej, częściowo zrekompensowała te straty.

Zobacz też: Rolnicy kupują coraz mniej nawozów. Jakie jest zużycie w państwach UE?

  • Stabilizacja cen i działania strategiczne

Pomimo spadków, K+S udało się utrzymać stabilną średnią cenę nawozów dzięki wysokiemu udziałowi nawozów specjalistycznych oraz aktywnym działaniom na rynku europejskim. Firma osiągnęła wynik EBITDA na poziomie 200 mln euro i skorygowany wolny przepływ gotówki wynoszący 111 mln euro za pierwszy kwartał, co przewyższyło oczekiwania rynku kapitałowego.

  • Prognozy na przyszłość

Zarząd K+S przewiduje, że EBITDA za cały 2024 rok osiągnie wartość między 500 mln a 65...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 03:13