StoryEditor

Minister Puda – o ASF z ministrami rolnictwa Niemiec i Czech

Minister Puda wziął udział w spotkaniu na temat współpracy dot. zwalczania ASF z minister wyżywienia i rolnictwa Republiki Federalnej Niemiec Julią Klöckner i ministrem rolnictwa Republiki Czeskiej Miroslavem Tomanem oraz GLW tych trzech krajów. 
12.11.2020., 10:11h
Podczas spotkania przedstawiono aktualne informacje na temat ASF oraz podzielono się doświadczeniami i skutecznością wykorzystywanych metod w zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa. Minister Puda wyraził chęć kontynuacji i zacieśnienia współpracy dot. polityki, weterynarii, badań i wiedzy ekspertów. 

Puda podkreślił, że istnieje silna potrzeba wykorzystania w tym zakresie nowych możliwości, między innymi dostępnej technologii, ale również pełnej wymiany informacji dot. zwalczania ASF w strefie przygranicznej, a także wzmocnienia bioasekuracji w gospodarstwach. Według uczestników spotkania ważne jest aby sprawę wsparła KE, ponieważ problem dotyczy UE. Dyskusja na ten temat odbędzie się 16 listopada  podczas nieformalnego spotkania ministrów rolnictwa UE. 

Oprac. dkol na podst. MRiRW
Fot. MRIRW


Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 02:40