StoryEditor

Pierwsze ognisko ASF potwierdzono również w Niemczech

Instytut Friedricha Löfflera potwierdził ognisko afrykańskiego pomoru świń w tuczarni w powiecie Vorpommern-Greifswald.
06.06.2024., 11:00h

Pierwsze ognisko ASF w Niemczech

Instytut Friedricha Loefflera potwierdził ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) na fermie w okręgu Vorpommern-Greifswald. Od wczoraj dalsze działania są ściśle koordynowane pomiędzy państwowym centrum kryzysowym, a okręgiem pojawienia się choroby. Niemieckie władze planują podanie dalszych informacji dziś po południu. 

Jakie były objawy ASF?

Według Ministerstwa Rolnictwa Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) w środę niektóre zwierzęta w gospodarstwie miały wysoką gorączkę, dlatego lekarz weterynarii prowadzący natychmiast zlecił badanie w kierunku ASF. Następnie Państwowe Biuro ds. Rolnictwa, Bezpieczeństwa Żywności i Rybołówstwa (LALLF) zbadało pierwsze próbki.

Test PCR już doprowadził do podejrzenia, że ​​zwierzęta zostały zakażone wirusem afrykańskiego pomoru świń. Właściwy urząd inspekcji weterynaryjnej i żywności oficjalnie zamknął działalność i podjął działania w zakresie zdrowia zwierząt.

Pierwsze ognisko ASF w Polsce

W Polsce wczoraj wyznaczono pierwsze ognisko ASF, pisaliśmy o tym TUTAJ. W UE wyznaczono 55 ognisk na fermach (najgorsza sytuacja jest w Rumunii) oraz 2813 przypadku u dzików, w tym 88 w Niemczech. 

image

Pierwsze ognisko ASF w tym roku!

oprac. dkol na podst. topagrar.com

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 01:50