StoryEditor

Dobrostan w ekoschemacie - zapraszamy na webinarium hodowców bydła!

Mimo, że ARiMR przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie od ponad dwóch miesięcy, a rozporządzenie dotyczące ekoschematu „Dobrostan zwierząt” weszło w życie ponad miesiąc temu, ale do tej pory wielu hodowców bydła ma problem z wypełnieniem wniosków i spełnieniem wymagań tego pakietu. Dlatego zapraszamy na webinarium top agrar Polska Dobrostan w ekoschemacie!
30.05.2023., 15:05h

Do 17 maja br. hodowcy bydła złożyli około 37 tys. wniosków, w których planują skorzystać z ekoschematu dobrostan krów, mamek lub opasów. To dopiero połowa ubiegłorocznej liczby złożonych na to działanie wniosków. Gołym okiem widać obawy - po pierwsze, wynikające z wypełnienia wniosków, po drugie z realizacji zadań, do których musimy się zobowiązać. 

Z technicznego punktu widzenia wnioskowanie o dodatkowe dopłaty z tytułu „dobrostanu” jest bardzo proste – wystarczy w aplikacji eWniosekPlus zaznaczyć odpowiednie checkboxy przy wariantach, które chcemy w gospodarstwie realizować. Nie trzeba podawać liczby zwierząt deklarowanych do ekoschematu, czy żadnych innych szczegółów – te ARiMR ma weryfikować na podstawie danych z IRZ. Jednak w ślad za deklaracją we wniosku idą zobowiązania co do realizacji wymagań oraz udokumentowania zrealizowanych praktyk dobrostanowych.

Jakie konkretne opcje mają zatem hodowcy i producenci? Kiedy muszą sporządzić plan poprawy dobrostanu i jak dokumentować zadeklarowane praktyki? Jak wypełnić prawidłowo e-Wniosek, by otrzymać dofinansowanie?

Na te pytania odpowiedzią eksperci podczas webinarium organizowanego przez top agrar Polska – „Dobrostan w ekoschemacie”, który startuje już 12 maja od godziny 15.00. Podczas on-linowego szkolenia na pytania widzów odpowiadać będą:

·       Jacek Zarzecki – prezes PZHiPBM

·       Mariusz Tatka – CDR w Poznaniu

·       Leszek Ciemniak – CDR w Radomiu

Zarejestruj się już dziś na: ekoschematy.topagrar.pl  i dowiedz się, jak skorzystać z dodatkowego dofinansowania na produkcję zwierzęcą.

Prenumeratorzy top agrar Polska oraz subskrybenci strefy Premium topagrar.pl logują się za darmoCena regularna biletu to 99 zł.

Czas składania wniosków mija nieubłaganie – data końcowa to 30 czerwiec 2023. Do tego dnia można również składać korekty żadnych konsekwencji. Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 25 lipca 2023 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

Zatem nie czekaj – zapisz się na webinar: 


Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 20:26