StoryEditor

Opolagra już za miesiąc! Największe targi w południowej Polsce. Jakie atrakcje?

  To już 18. raz spotkamy się na Targach Opolagra w Kamieniu Śląskim. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Zapraszamy na nasze stoisko!
17.05.2023., 13:05h

Zachęcając Was do skorzystania z oferty targów Opolagra, warto wspomnieć trochę o liczbach. W ubiegłym roku dwudniową wystawę odwiedziło 37 tys. osób, a na obszernym terenie targowym ulokowało się 250 dostawców z bogatym portfolio produktów. To gratka dla fanów techniki rolniczej i pasjonatów hodowli zwierząt.

 

- Odwiedzający mogą nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów. Maszyny w trakcie pracy na Opolagrze to widowisko o niesłabnącym zainteresowaniu – zachęcają organizatorzy.

Co się będzie działo w tym roku na Opolagrze?

Między innymi podczas pokazów, UNIA GROUP zaprezentuje gamę zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna – RCW. W ofercie tej firmy pojawił się również nowy opryskiwacz – EGRET, który zobaczymy w pracy. Maszyna ta może posiadać zbiornik główny o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów i amortyzowaną mechanicznie belkę polową o szerokościach: 15, 18, 20 i 21 metrów.

Z kolei firma ANDERWALD zaprezentuje ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix ARA, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje rośliny na polu i selektywnie opryskuje pojedyncze z nich. W zależności od wybranego trybu pracy oszczędności środków ochrony roślin mogą wynieść od 40-95%.

Serię pokazów przygotowała także firma PROSAT, która pokaże kilka maszyn ze swojej oferty, a będą to zdalnie sterowana kosiarka karczująca Ecotech K34 Predator, ciągnik Ventrac z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarka wielofunkcyjna TORO Dingo TX1000 z przystawkami oraz kosiarka zero-turn TORO Z-Master 6000.

Precyzyjny oprysk punktowy

Agrifac wspólnie z firmą Cultiwise.com, zademonstruje podczas targów Opolagra  metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona. Podczas pokazów Cultiwise.com wyśle drona nad obszar demonstracyjny, aby stworzyć mapę zadań, która zostanie przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac w celu precyzyjnego oprysku punktowego.

Wspomaganie powietrzem, modulacja szerokości impulsu i technologie dozowania dawki wbudowane w maszynę Agrifac pokażą, jak każda kropla może trafić we właściwe miejsce podczas oprysków. Te sprawdzone rozwiązania zapewniają, że farmer może pracować bardziej precyzyjnie i wydajnie, osiągając wyższy poziom dokładności i umożliwiając rolnikowi dbanie o roślinę jednocześnie  obniżając koszty.

Atrakcje dla najmłodszych

- Nie lada gratką, nie tylko dla najmłodszych, będzie PIANA PARTY, na które zaprasza firma HYPERIN, gdzie co godzina będzie można zażyć kąpieli w przygotowanym na tę okoliczność basenie – zaznaczają organizatorzy Opolagry 2023. Do ciekawych atrakcji z pewnością można zaliczyć planowane loty śmigłowcem aby obejrzeć teren targów i okolicę z góry

- Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania imprezy, będzie można odbyć lot widokowy nad terenami wystawy i okolicą śmigłowcem Robinson R44 – podaje organizator.

Wystawa bydła mlecznego i mięsnego

Na wystawie nie zabraknie prezentacji zwierząt, najpiękniejszych sztuk tego regionu. Otóż, na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Te i inne atrakcje już 16-18 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim. A my zapraszamy na nasze stoisko E007, gdzie prenumeratorzy i nowi czytelnicy zawsze są mile widziani. Do zobaczenia!

Plan targów poniżej oraz szczegóły po kliknięciu w mapę.


Źródło: Opolagra
Fot. opolagra.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 22:12