StoryEditor

IX Forum Sektora Wołowiny wystartowało! (transmisja na ŻYWO!)

Właśnie rozpoczęło się IX Forum Sektora Wołowiny w Warszawie. Program spotkania jest niezwykle bogaty, ponadto wydarzenie można oglądać na żywo! O czym debatują  eksperci, naukowcy i producenci i hodowcy bydła mięsnego? 
26.01.2023., 13:01h

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Rada Sektora Wołowiny oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych zorganizowały wspólnie IX Forum Sektora Wołowiny w Warszawie. 

W wydarzeniu weźmie udział Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, Janusz Wojciechowski komisarz UE ds. rolnictwa, Jacek Zarzecki, prezes PZHiPBM oraz Jerzy Wierzbicki, prezes PZPBM. Dyskusję, jak co roku wzbogacą zagraniczni prelegenci - eksperci i specjaliści w branży bydła mięsnego. 

Podczas dzisiejszego spotkania nie sposób nie rozmawiać o losie polskich gospodarstw, w których utrzymywane jest bydło mięsne, w kontekście nowych wymogów Zielonego Ładu, ekoschematów i dobrostanu w nowej WPR oraz rosnącej presji dotyczącej zrównoważenia produkcji środowisk przeciwnych hodowli bydła. Sprostać wymogom nie będzie łatwo, dlatego eksperci będą szukać rozwiązań, które mogą pomóc hodowcom w dostosowaniu się do zmian. 

- Zagadnienia jakie chcemy poddać dyskusji to rola WPR oraz Krajowego Planu Strategicznego dla WPR w transformacji sektora wołowiny w kierunku bardziej zrównoważonym z uwzględnieniem poprawy dobrostanu bydła, redukcji substancji aktywnych w leczeniu zwierząt, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz lepszego zarządzania jakością, a także społeczna rola zwierząt gospodarskich - zapowiadali organizatorzy. 

Program całego wydarzenia znajduje się poniżej: Oglądaj transmisję na żywo na kanale Youtube: 
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 16:24