Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

IX Forum Sektora Wołowiny wystartowało! (transmisja na ŻYWO!)

Obrazek

Właśnie rozpoczęło się IX Forum Sektora Wołowiny w Warszawie. Program spotkania jest niezwykle bogaty, ponadto wydarzenie można oglądać na żywo! O czym debatują  eksperci, naukowcy i producenci i hodowcy bydła mięsnego? 

Dorota Kolasińska27 stycznia 2023, 12:25

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Rada Sektora Wołowiny oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych zorganizowały wspólnie IX Forum Sektora Wołowiny w Warszawie. 

W wydarzeniu weźmie udział Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, Janusz Wojciechowski komisarz UE ds. rolnictwa, Jacek Zarzecki, prezes PZHiPBM oraz Jerzy Wierzbicki, prezes PZPBM. Dyskusję, jak co roku wzbogacą zagraniczni prelegenci - eksperci i specjaliści w branży bydła mięsnego. 

Podczas dzisiejszego spotkania nie sposób nie rozmawiać o losie polskich gospodarstw, w których utrzymywane jest bydło mięsne, w kontekście nowych wymogów Zielonego Ładu, ekoschematów i dobrostanu w nowej WPR oraz rosnącej presji dotyczącej zrównoważenia produkcji środowisk przeciwnych hodowli bydła. Sprostać wymogom nie będzie łatwo, dlatego eksperci będą szukać rozwiązań, które mogą pomóc hodowcom w dostosowaniu się do zmian. 

- Zagadnienia jakie chcemy poddać dyskusji to rola WPR oraz Krajowego Planu Strategicznego dla WPR w transformacji sektora wołowiny w kierunku bardziej zrównoważonym z uwzględnieniem poprawy dobrostanu bydła, redukcji substancji aktywnych w leczeniu zwierząt, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz lepszego zarządzania jakością, a także społeczna rola zwierząt gospodarskich - zapowiadali organizatorzy. 

Program całego wydarzenia znajduje się poniżej: Oglądaj transmisję na żywo na kanale Youtube: 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)