StoryEditor

Mleczarz z dyplomem - nowy kierunek studiów na UP w Lublinie

Mleczarstwo jest jednym z siedmiu nowych kierunków studiów uruchamianych od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kształcenie na tym kierunku będzie się odbywać w ścisłej współpracy z okręgowymi spółdzielniami mleczarskimi z Lubelszczyzny.
30.04.2019., 16:04h
Inicjatywa pochodzi od Tadeusza Badacha, wieloletniego prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, który jesienią zeszłego roku podczas gali otrzymał laur Złotego Absolwenta UP. Prezes podczas rozmowy z rektorem zauważył problem braku fachowców w przemyśle mleczarskim. Uczelnia podchwyciła potrzebę rynku, a pomysł Tadeusza Badacha poparli inni prezesi spółdzielni mleczarskich z Lubelszczyzny, m.in. z Ryk, Radzynia Podlaskiego, Michowa, Piask i Bychawy. Kierunek mleczarstwo wystartuje w październiku tego roku, na początek naukę rozpocznie ok. 30 przyszłych specjalistów. Studenci już mają zapewnione praktyki w spółdzielniach – w sumie 6 miesięcy na trzecim roku studiów.

W programie nauki znajdą się technologie wytwarzania podstawowych produktów mlecznych, podstawy mechaniki, chłodnictwa i gospodarki cieplnej, także nowoczesne metody z zakresu systemu pakowania produktów. mw
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 16:34