StoryEditor

Prezydent EDF gościem naszego Forum w Poznaniu!

Neil Dyson, prezydent European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka) będzie gościem Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu.
31.10.2018., 12:10h
– Żyjemy w świecie globalnym – na współczesną produkcję mleka jak nigdy przedtem wpływ ma to, co dzieje się na rynkach światowych – twierdzi Neil Dyson, prezydent European Dairy Farmers (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Mleka), który będzie gościł na trzeciej edycji Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu. Spotkanie organizuje „top agrar Polska”.

Jak zaznacza Dyson, w większości krajów europejskich produkcja mleka prowadzona jest w gospodarstwach rodzinnych, w których podstawą jest praca rolnika i jego rodziny. Jednak nie każdy na mleku zarabia podobnie. Duże różnice pojawią się przede wszystkim między poszczególnymi państwami. To co jest dobre dla zachodniej Hiszpanii czy Irlandii, niekoniecznie sprawdzi się w Danii i Holandii.

Jak produkować mleko żeby być bardziej konkurencyjnym? W jaki sposób zmienia się podejście do hodowli bydła w wybranych krajach UE? Czy Wielka Brytania znalazła receptę na opłacalną produkcję mleka i czy wyjście z UE będzie miało wpływ na sytuację tamtejszych rolników? Te i wiele innych pytań zadamy podczas Sesji Mleko w ramach Forum Rolników i Agrobiznesu, które odbędzie się 22 listopada w Poznaniu.

Program Sesji Mleko – Gdzie w mleku zysk przecieka nam przez palce?
  • Europejski i brytyjski sposób na konkurencyjną produkcję mleka w Europie –  Neil Dyson, prezydent EDF
  • Jak wygrać z pogodą i zawsze mieć zapas doskonałej kiszonki z kukurydzy? – Marek Skwira, Limagrain
  • Zarządzanie rozrodem – jak wyeliminować błędy, które najwięcej kosztują – dr Grzegorz Dejneka, Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław
  • Wpływ nowoczesnego systemu monitoringu stada na poprawę dobrostanu, zdrowia oraz aspektów ekonomicznych w hodowli bydła – Grzegorz Krasiński, Instytut 
Przyrodniczo-Technologiczny Falenty

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM i ZAPISZ SIĘ!

mj, mw
Fot. Adamczewska, EDF
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 17:46