StoryEditor

Wieprzowina i drób z Brazylii: eksport rośnie, dochody spadają

Brazylia odnotowała wzrost eksportu wieprzowiny i drobiu w kwietniu, choć niższe ceny osłabiły dochody. Powodzie w stanie Rio Grande do Sul mogą dodatkowo wpłynąć na eksport w maju.
01.06.2024., 09:17h

W kwietniu eksport wieprzowiny i mięsa drobiowego z Brazylii znacząco wzrósł. Brazylijskie Stowarzyszenie Białka Zwierzęcego (ABPA) podaje, że eksport wieprzowiny zwiększył się o 7,8% w stosunku do kwietnia poprzedniego roku, osiągając poziom 112,7 tysięcy ton.

Zobacz też: Rolnicy otworzyli własny supermarket. Sieci handlowe mogą się schować!

Od stycznia do kwietnia łączny eksport wyniósł 402,1 tys. ton, co oznacza wzrost o około 6% w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku. Mimo to niższe ceny sprzedaży są powodem do niezadowolenia, gdyż dochody z eksportu spadły o 6,5% do 775 mln euro, pomimo wyższego wolumenu eksportowanego towaru. Prezes ABPA Ricardo Santin zauważył jednak, że ceny ustabilizowały się w ostatnich miesiącach, co jest efektem rosnącego popytu.

- Oczekujemy, że dobre tempo eksportu się utrzyma – powiedział Santin.

image

Ceny tuczników po majówce 2024: przewidywane zmiany na rynku świń

Niższe dochody z eksportu drobiu

Eksport mięsa drobiowego również wzrósł w...

Pozostało 61% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 03:02