StoryEditor

ASF: Uwaga! Rozszerzono wymagania bioasekuracji!

Ministerstwo rolnictwa wprowadza kolejne, nowe rozporządzenie w sprawie zwalczania ASF. Większość przepisów jest hodowcom świń dobrze znana, ale pojawiły się nowe zapisy. Jakie?
27.07.2021., 09:07h

Ministerstwo rolnictwa przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Wydanie rozporządzenia było konieczne w związku z wejściem w życie rozporządzenia Komisji Europejskiej 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Rozporządzenie to wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich. 
"W przedmiotowym rozporządzeniu wprowadzane są dodatkowe środki mające wpływ na utrzymanie prawidłowej bioasekuracji gospodarstw oraz regulowane są kwestie przemieszczania świń, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, mięsa i produktów mięsnych oraz materiału biologicznego na obszarze kraju" – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Abecadło bioasekuracji

W projektowanym rozporządzeniu utrzymane zostały środki podejmowane w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, które zawarte były w rozporządzeniu z maja 2015 r., w tym w szczególności zakazy oraz nakazy dotyczące utrzymywania świń w gospodarstwie oraz wprowadzono nowe.  

I tak w związku z wystąpieniem...

Pozostało 80% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 03:50