StoryEditor

Huczne otwarcie tuczarni na 1,5 tys. sztuk

W ubiegłym tygodniu (15.04) w miejscowości Swojęcin na Mazowszu odbyło się uroczyste otwarcie nowej tuczarni Marii i Wojciecha Dąbrowskich. Na imprezę przybyło liczne grono hodowców trzody chlewnej.
20.04.2016., 14:04h

Wielka impreza
Zainteresowanie nowym budynkiem było ogromne. Na imprezę przybyło ponad 200 hodowców trzody chlewnej, nie tylko z województwa mazowieckiego, ale także z kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Po oficjalnym powitaniu i krótkim wykładzie na temat fotowoltaiki przybyli goście mogli zwiedzić budynek oraz porozmawiać na temat wyposażenia i wykorzystanych rozwiązań. Chociaż jest to już ich trzecia chlewnia, właściciele mają w planach budowę kolejnej.

Wybudowana w 7 miesięcy
Prace budowlane ruszyły we wrześniu 2015 r. i w ok. 7 miesięcy udało się wybudować nową chlewnię. Obiekt o długości 105 m i szerokości 14 m podzielony jest na dwie niezależne komory po 1000 i 500 sztuk i wyposażony jest w podłogę szczelinową. Pod nią znajduje się 8 poprzecznie ułożonych kanałów gnojowych o głębokości 1,5 m, z której gnojowica jest wypompowywana za pomocą rur PCV umieszczonych w bocznej ścianie budynków.

Nowoczesne wyposażenie
Budynek wyposażony jest w automaty paszowe typu tubomat, paszociąg koralikowy łańcuchowy w rurze z ocynku, a wentylacja składa sie z 10 wentylatorów o średnicy 80 cm sterowanych sterownikami z falownikiem, dzięki czemu właściciele mają możliwość oszczędzania prądu. Nowy obiekt wyposażała firma Terraexim-Agroimpex Sp. z o.o.

Więcej na temat nowej tuczarni Marii i Wojciecha Dąbrowskich przeczytacie Państwo w czerwcowym numerze “top agrar Polska” w dziale “top świnie”.  dj

Na zdjęciu: Maria i Wojciech Dąbrowscy

Fot. D. Jarczak

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 15:06