StoryEditor

Inspekcji Weterynaryjnej grozi zapaść

Inspekcji Weterynaryjnej grozi zapaść. Starzy pracownicy odchodzą na emerytury a młodzi nie chcą nawet słyszeć o pracy za takie pieniądze. Resort rolnictwa stara się o dodatkowe 440 etatów na zwalczanie afrykańskiego pomoru świń, ale na podwyżki nie ma wpływu. 
28.06.2018., 18:06h
Ministerstwo rolnictwa przyznaje, że sytuacja we wszystkich podległych resortowi inspekcjach jest bardzo zła.

– W tych instytucjach od wielu, wielu lat sytuacja płacowa nie zmieniała się diametralnie, przez wiele lat w całej administracji rządowej zamrożone były wzrosty funduszu płac i wynagrodzeń. Na tą sytuację nakłada się ciągły wzrost zadań tych instytucji – mówił podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

Niskie wynagrodzenia oraz brak perspektyw w zakresie ich wzrostu, przy zwiększającej się liczbie zadań, powodują trudności z zatrzymaniem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry. Te same okoliczności wpływają na brak zainteresowania, również młodych osób, pracą w inspekcjach. Z kolei konsekwencją braku kandydatów jest konieczność obniżenia wymagań. Niestety wszystko wskazuje, że taka sytuacja szybko się nie poprawi. Resort rolnictwa bezradnie rozkłada ręce i mówi, że kwestia podwyżek leży poza jego kompetencjami.

– W roku przyszłym ze wstępnych informacji jakie otrzymujemy co do planowania budżetu przewidywana jest waloryzacji wynagrodzeń w administracji w wysokości 2,3% - dodał ...
Pozostało 76% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 22:38