StoryEditor

Nowy Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Wielkopolsce

Z Rawicza do Poznania. Dominika Kmet została Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii w Wielkopolsce. Zajęła stanowisko odchodzącego na emeryturę Andrzeja Żarneckiego, który przez wiele lat piastował to stanowisko.
10.06.2024., 14:51h

Dominika Kmet od piątku 7. lipca 2024 r. piastuje nowe stanowisko. O awansie pani doktor poinformował wicewojewoda wielkopolski Jarosław Maciejewski. Dominika Kmet objęła stanowisko po Andrzeju Żarneckim, który przez wiele lat odpowiadał za wielkopolską weterynarię, a teraz odszedł na emeryturę. Przez blisko trzy lata pełniła funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rawiczu.

Zobacz także: Ognisko ASF w woj. warmińsko-mazurskim i woj. zachodniopomorskim!

Dominika Kmet powołana na Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu

– Z rąk Ministra Krzysztofa Jażdżewskiego – Głównego Lekarza Weterynarii otrzymała powołanie na stanowisko Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu pani Dominika Kmet, dotychczasowy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawiczu. Gratulacje pani doktor. Myślę że to dobra nominacja dla wielkopolskiej weterynarii i dla wielkopolskiego rolnictwa – napisał w mediach społecznościowych wicewojewoda Jarosław Maciejewski. 

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii swoją działalnością obejmuje teren Wielkopolski. Podlega pod niego 31 powiatowych inspektoratów. Dominika Kmet pracowała wcześniej w rawickim inspektoracie od października 2021 roku. Przedtem pełniła funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wolsztynie.

Gratulujemy nominacji pani doktor i życzymy powodzenia na nowym stanowisku.

image

Pierwsze ognisko ASF w tym roku!

Fot. Jarosław Maciejewski. 

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 02:32