StoryEditor

Agritechnica 2019: czujnik Sensosafe już wkrótce w sprzedaży

Czujnik Sensosafe to czujnik montowany na kosiarkach Pöttinger, który wykrywa w koszonej łące młode dzikie zwierzęta. Jak informuje producent innowacyjne rozwiązanie dostępne będzie w sprzedaży od wiosny 2020 roku.
15.11.2019., 14:11h
Sensosafe to rozwiązanie, za które ttinger został wyróżniony srebrnym medalem na poprzedniej Agritechnice. Po intensywnych testach rozwiązanie w ulepszonej wersji trafi do sprzedaży od wiosny przyszłego roku.
Młode, dzikie zwierzęta takie jak sarny, jelenie czy dziki są mocno narażone na niebezpieczeństwo zwłaszcza podczas koszenia bujnego pierwszego pokosu. Traktorzysta nie jest w stanie zauważyć młodych zwierząt, co z reguły kończy się dla nich tragicznie. Poza tym jakość zanieczyszczonej paszy niekorzystnie wpływa na wydajność mleka czy przyrosty bydła mięsnego.
Czujnik Sensosafe oferowany będzie w dwóch wariantach:

Wariant 1: to listwa czujników montowana bezpośrednio na kosiarce. Takie rozwiązanie przewidziane jest do maszyn zawieszanych na przednim TUZ. Jeśli czujnik wykryje zwierzę kosiarka zostanie automatycznie w mgnieniu oka uniesiona do góry.

Wariant 2: listwa czujników montowana z boku w przedniej części ciągnika. To rozwiązanie przygotowane jest do pracy z kosiarkami tylnymi. Jeśli czujniki wykryją zwierzę, w kabinie rozlegnie się wyraźny sygnał dźwiękowy i optyczny. Wtedy traktorzysta ma wystarczająco dużo czasu aby zatrzymać ciągnik wyłączyć i unieść kosiarkę. Na czas transportu ramię z czujnikami Sensosafe jest składane.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 00:50