StoryEditor

Niemcy: Coraz mniej gospodarstw posiada własne kombajny

W Niemczech zaledwie 17% gospodarstw rolnych używa własnych kombajnów, reszta korzysta z maszyn zewnętrznych - informuje Destatis. Natomiast aż 91% rolników posiada własne ciągniki, co pokazują najnowsze dane statystyczne.
05.06.2024., 18:28h

Niemieccy rolnicy coraz częściej współdzielą kombajny

W nowoczesnym rolnictwie, gdzie koszty maszyn rolniczych mogą być astronomiczne, niemieccy rolnicy coraz częściej decydują się na tzw. współdzielenie kombajnów zbożowych zamiast ich zakupu.

Dane Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) wskazują, że w okresie od marca 2022 do lutego 2023 zaledwie 17% wszystkich gospodarstw rolnych korzystało z własnych kombajnów. To jedynie 42,9 tysiąca z całkowitej liczby gospodarstw. W przypadku innych zaawansowanych technologicznie maszyn żniwnych, jak sieczkarnie polowe, odsetek ten wzrasta do 21%, czyli 54,6 tysięcy przedsiębiorstw rolnych.

Pozostało 82% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 14:56