StoryEditor

Połączenie Yokohama OTR i ATG

Firma Yokohama ogłosiła konsolidację przedsiębiorstw produkujących opony do jazdy poza drogami publicznymi pod jedną nazwą - Yokohama Off-Highway Tires (YOHT). Obejmuje to opony do zastosowań pozadrogowych (OTR) Yokohama na całym świecie oraz Alliance Tire Group (ATG) z markami Alliance, Galaxy i Primex, które Yokohama zakupiła cztery lata temu.
12.01.2021., 17:01h

Nowa firma YOHT zaprezentowała nowy wizerunek korporacyjny oraz nowe logo, które nawiązuje do ponad 100-letniego dziedzictwa marki Yokohama. Nowy wizerunek obowiązuje we wszystkich komunikatach w 2021 roku, na wszystkich platformach cyfrowych i drukowanych.

Logo Yokohama Off Highway Tires znaleźć można na oponach następujących branż: rolnictwo, leśnictwo, budownictwo, przemysł, prace ziemne, górnictwo, maszyny portowe i inne zastosowania komercyjne. Obecnie firma YOHT jest właścicielem marek Alliance, Galaxy i Primex i jest obecna w ponad 120 krajach z gamą ponad 4 tys. produktów od małych opon do wózków widłowych po duże opony radialne.

YOHT_Yokohama_ATG_opony

– Połączenie firm spowoduje ściślejszą integrację wartości marki i wiedzy technologicznej Yokohamy z mocnymi stronami firm zgrupowanych w ATG: silna sieć sprzedaży, zróżnicowana oferta produktów i konkurencyjne koszty – powiedział dyrektor Nitin Mantri.

Światowe rynki sprzedaży koordynowane będą z jednostek centralnych znajdujących się w Tokio, Bostonie, Amsterdamie i Mumbaju. Sieć produkcyjna opon terenowych Yokohama Group obejmuje osiem zakładów produkcyjnych w czterech krajach oraz trzy centra badawczo-rozwojowe w Japonii, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 22:55