StoryEditor

Ursus znów w tarapatach? Inwestor z USA zmienił zdanie

Kilka tygodni temu przezywająca trudne chwile forma Ursus podała informację o prowadzeniu rozmów z inwestorem z USA, który miał uratować płynność finansową polskiej spółki. Teraz pojawiła się informacja o tym, że potencjalny udziałowiec z Ameryki zerwał nagle negocjacje.
30.09.2019., 12:09h
Mowa o amerykańskim funduszu inwestycyjnym OTC - Enerkon Solar International Inc. Według portalu money.pl negocjacje zostały zerwane bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny.

To kolejny cios w Ursusa, ponieważ amerykański inwestor miał udzielić polskiej spółce 30 mln dolarów pożyczki zabezpieczonej na 49% udziałów firmy Ursus Bus i na 7% udziałów spółki Ursus oraz miał otrzymać 1 miejsce w radzie nadzorczej firmy Ursus Bus, która produkuje elektryczne autobusy.

Po tej informacji akcje Ursusa na giełdzie poszły w górę 19 września o 21%, a 20 września o 26%. Dlatego teraz nocna informacja o nagłym zerwaniu rozmów z Ursusem przez OTC wywołała wściekłość u wielu inwestorów, którzy kupili akcje Ursusa.

Przypomnijmy, że w czerwcu w Ursusie zaszły kolejne zmiany kadrowe. Nowym prezesem został Arkadiusz Miętkiewicz, a wkrótce potem wiceprezesem został Jan Andrzej Wielgus. Skład Zarządu Ursusa uzupełnił także dyrektor operacyjny Paweł Dadej. Nowy zarząd próbuje wyprowadzić spółkę Ursus na prostą i pozyskanie inwestora z USA miało być jednym ze sposobów na przetrwanie trudnego okresu.

oprac. bcz na podst. money.pl
Fot. Twardowski
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 17:29