StoryEditor

Wielofunkcyjny analizator

Szybki pomiar jakości ziarna pod względem zawartości białka, glutenu, skrobi czy wilgotności oferuje analizator Spectra Alyzer 1.0 oferowany przez Agro-Lab.
31.03.2016., 12:03h

Urządzenie Spectra Alyzer 1.0 działa w technologii fal podczerwonych (NIR), co pozwala na szybką analizę całych ziaren. Wyniki pomiarów dostępne są w ciągu kilkunastu sekund i można je zapisać w pamięci systemu. Obok pomiaru jakości ziarna, producent umożliwia również ocenę pasz, żywności czy nasion strączkowych. Służy do tego wersja Spectra Alyzer 2.0. 

Poza tym w ofercie firmy Agro-Lab znajduje się asortyment sprzętu do laboratorium zbożowego, np. zdalnie sterowana sonda, która pobiera ziarna zbóż i rzepaku do badań prosto z przyczepy. Co ciekawe, sonda może wysłać próbkę do laboratorium oddalonego nawet do 50 metrów.  

Kolejnym systemem mającym zastosowanie m.in. w punktach skupu zbóż lub gospodarstwach nastawionych na produkcję wysokiej jakości materiału jest separator do oznaczania zanieczyszczeń w zbożu i szkodników. Próbka zboża zostaje podzielona na cztery grupy: ziarno doczyszczone oraz zanieczyszczenia lotne, drobne i grube. beb

 

Fot. firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 14:27