StoryEditor

Agrorewolucje – technologia i merytoryka rolnictwa

Po dwóch edycjach programu Agrorewolucje przyszedł czas na podsumowanie. Cykl programów obejmował prowadzenie plantacji w 3 różnych gospodarstwach pod okiem youtuberów.
01.06.2022., 14:06h

Agrorweolucje to projekt 3 firm: Ciech, Grupy Azoty i Intermag. Uprawy, w których prowadzeniu doradzali Grzegorz Bardowski, Michał Kulecki "Kula" i Mateusz Nowacki "Rolnik NIEprofesjonalny" to kukurydza, pszenica i rzepak. Doradztwo zaczyna się od zbioru przedplonu, po zasiew uprawy, jej ochronę, nawożenie i zbiór. Druga seria programu obejmowała 17 odcinków, materiały spoza kulis oraz teledysk z udziałem youtuberów.

Poza opieką merytoryczną nad uprawami program pokazuje też życie prywatne rolników i m.in. ich pasje, jak paralotniarstwo czy konie, którymi interesowali się uczestnicy poprzednich edycji.  

Trzeci sezon startuje

Do programu może zgłosić się każdy rolnik wypełniając formularz zgłoszeniowy, do którego dołączyć należy film, maksymalnie 5 minut, o swoim gospodarstwie. To wszystko będzie analizowane pod kątem tego, które z gospodarstw wymagają wsparcia i merytorycznej wiedzy. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostaną 3 gospodarstwa. Każdy z wybranych uczestników otrzyma produkty od firm – pomysłodawców Agrorewolucji, czyli nawozy dolistne, doglebowe i środki ochrony roślin. Zgłoszenia do programu można przesyłać do 12 czerwca 2022 r.

Szczegóły odnośnie do programu i składania zgłoszeń znaleźć można pod adresem www.agrorewolucje.pl.

jd, fot. Kalinowski

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 20:26