StoryEditor

BASF ma nowe produkty w zbożach i rzepaku

Trzy nowe produkty w zbożach i rzepaku od przyszłego roku przybędą w portfolio BASF. Ale to nie wszystkie nowości przygotowane przez koncern.
30.06.2023., 08:06h
Dział Agro jest niezwykle istotny dla koncernu BASF, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jeśli popatrzymy na obroty, okazuje się, że jest to jeden z największych działów, które mamy w naszym portfolio. To także pod względem zatrudnienia to kluczowy dział naszego biznesu, stanowiący praktycznie połowę wszystkich zatrudnionych osób – mówiła Katarzyna Byczkowska, dyrektorka zarządzająca BASF Polska. Branża agro stoi przed ogromnymi wyzwaniami – przede wszystkim w kontekście konkurencyjności oferowanych produktów, ale także kwestie związane z przyszłością i regulacjami związanym wpisującymi się w Zielony Ład.


Zobacz także: Kontroluj swój plon. Postaw na sprawdzone odmiany! Nowości rzepaku ozimego z oferty ASX Nasiona

Nowa substancja z grupy triazoli

– Nasze portfolio dostosowujemy do zmieniającego się klimatu, ale także wyzwań regulacyjnych. Niedawno wprowadziliśmy na rynek zupełnie nową substancję z grupy triazolimefentriflukonazol (Revysol), ale na tym nie poprzestajemy – mówił Cezary Urban dyrektor działu Agricultural Solutions. W przyszłym roku wprowadzimy trzy zupełnie nowe produkty. Pierwszy to Revyflex Plus, czyli następca Revysolu, który dostępny jest aktualnie w paku na bazie dwóch oddzielnych produktów. W przyszłym roku będzie to gotowy produkt o gotowej formulacji, która będzie dużo łatwiejsza w przygotowaniu cieczy roboczej, aplikacji i tym samym bezpieczniejsza dla operatora, a zarazem jeszcze bardziej skuteczna dzięki nowej formulacji. W rzepaku będą dostępne dwa nowe produkty – pierwszy z grupy fungicydów o charakterze regulatora wzrostu Architect, a drugi to fungicyd do ochrony okołokwitnieniowej rzepaku – Pictor Revy, produkt na bazie Revyzolu, a drugą substancją jest boskalid. 

Więcej informacji na temat nowości od firmy BASF w wywiadzie.


Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 21:08