Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

COBORU apeluje w sprawie terminów dostarczania prób materiału siewnego!

Obrazek

Na oficjalnej stronie COBORU pojawił się komunikat, w którym został wystosowany apel o wcześniejsze dostarczanie prób materiału siewnego. Spowodowane jest to wystąpieniem anomalii pogodowych.

Patrycja Bernat25 stycznia 2023, 06:00

Komunikat, który pojawił się na stronie COBORU, skierowany jest do osób, podmiotów zajmujących się zgłaszaniem odmian, hodowlą i ich zachowaniem. Jego wystosowanie spowodowane jest wystąpieniem anomalii pogodowych.

Anomalie pogodowe doprowadziły do przyspieszenia dostarczania materiału siewnego

- Biorąc pod uwagę, występujące w ostatnich latach anomalie pogodowe związane ze zmianami klimatycznymi oraz konieczność dochowania optymalnych dla poszczególnych gatunków terminów siewu i zakładania urzędowych doświadczeń COBORU, zarówno w zakresie badań OWT, jak i WGO, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych postanowił przyspieszyć terminy dostarczania prób materiału siewnego do badań urzędowych.

Zaktualizowane zostały również takie parametry jak:

  • ilość materiału siewnego,
  • wymagania fitosanitarne w przypadku roślin sadowniczych.
Nie dotrzymanie wskazanych terminów na dostarczenie materiału siewnego skutkować będzie wyłączeniem odmiany z badań na dany sezon doświadczalny.

Czytaj także: Jakie będą stawki dopłat do materiału siewnego w 2023 roku?

Bernat Patrycja
Źródło: COBORU
Fot. envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)