StoryEditor

Proaktywna ochrona środowiska i rolnictwo regeneratywne z firmą Bayer

Podczas konferencji polowej firmy Bayer, Iwona Krych szefowa marketingu omówiła, w jaki sposób koncern wpisuje się w proaktywną ochronę środowiska i promowanie rolnictwa regeneratywnego.

Karol Bujoczek: Jesteśmy na konferencji prasowej firmy Bayer, a z nami jest Pani Iwona Krych, szefowa marketingu. Bardzo mocno zaznaczała dzisiaj Pani, jak ważna jest potrzeba rozwijania rolnictwa zintegrowanego i zrównoważonego.

Rolnctwo regeneratywne z firmą Bayer

Iwona Krych: Wychodzimy nawet dalej, dlatego że mówimy już o rolnictwie regeneratywnym, czy takim, które proaktywnie ma chronić środowisko, a dzisiaj te techniki regeneratywne przedstawiliśmy w postaci naszych nowości, chociażby w uprawie rzepaku. Oprócz odmian, które oferujemy rolnikom, jak m.in. DK Exited, mówiliśmy o nowościach związanych z zaprawami, które dostarczane są wraz z nasionami, takimi jak Acceleron Precision, która jest naszą odpowiedzią na potrzeby rolników związanych z precyzyjnym siewem, ale również dodatki, które przygotowują roślinę do warunków zimowych.

K.B.: Jakie jest zrozumienie dla tych rozwiązań, ponieważ w kontekście ostatnich protestów rolników, które tak mocno krytykowały założenia Zielonego Ładu, trochę są w kontrze do tego, co teraz firma Bayer ma w swojej ofercie?

I.K.: Myślę, że tutaj czasami boimy się nowości i reakcje są emocjonalne. Natomiast my uważamy, że naszym zadaniem jest dostarczanie rolnikom nowych technologii i rozwiązań i dzisiaj mówiliśmy o rozwiązaniach cyfrowych, jak Magic Trap które m.in. pozwala monitorować szkodniki.

Więcej o nowościach i rozwiązaniach firmy Bayer w naszym filmie!

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. lipiec 2024 06:23