StoryEditor

Dni Pola w Kondratowicach: przegląd nowości KWS Polska

Firma KWS zorganizowała w Kondratowicach Demo Farmę 2024, podczas której zaprezentowano nowości w zakresie upraw i technologii. Wydarzenie zgromadziło wielu rolników, którzy mieli okazję wymienić się wiedzą i doświadczeniami. Jakie nowości w ofercie?

Innowacje rolnicze na Demo Farmie Kandratowice

- Chcemy pokazać nasze nowości i przedstawić to, nad czym pracujemy jako firma KWS – powiedział Piotr Paroboczy, prezes zarządu KWS Polska.

Zobacz też: Rzepak o podwyższonej tolerancji na twardzikową

Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi odmianami zbóż, kukurydzy, sorgo i buraków cukrowych.

Nowe odmiany zbóż i ich zalety

Podczas wydarzenia zaprezentowano nową odmianę owsa ozimegoKWS Snowbird, która wyróżnia się wysoką odpornością na choroby oraz wyższą zawartością tłuszczu w ziarnach, co czyni ją wartościową zarówno w paszy dla zwierząt, jak i w diecie człowieka. Snowbird osiąga plony na poziomie 8 ton z hektara, co stanowi znaczącą przewagę nad tradycyjnymi formami jarymi.

Omówiono także korzyści płynące z uprawy jęczmienia ozimego KWS Tolanis. Odmiana ta charakteryzuje się wysokim potencjałem plonowania oraz dużą zawartością białka, co jest atrakcyjne dla rolników uprawiających jęczmień w celach paszowych. Dodatkowo, jak podkreślił przedstawiciel firmy, Tolanis wykazuje dużą tolerancję na okresowe niedobory wody, co jest istotne w polskich warunkach klimatycznych.

image
Dni pola KWS owies ozimy
FOTO: Mariusz Drożdż

Innowacyjne technologie w uprawie buraka cukrowego

Ryszard Bera z KWS Polska przedstawił nową technologię uprawy buraka cukrowego – Conviso Smart, która polega na zastosowaniu odmiany buraka Smart oraz specjalnego środka chemicznego Conviso One. Ta technologia umożliwia ograniczenie liczby zabiegów herbicydowych do jednego lub dwóch, utrzymując plantację wolną od chwastów. Dzięki temu rolnicy mogą cieszyć się wysokim plonem i dobrą jakością cukru.

image

Nowości firmy Bayer: zintegrowana ochrona rzepaku i ochrona herbicydowa kukurydzy [VIDEO]

Nowości w kukurydzy

Na poletkach w Kandratowicach pojawiły się również nowe odmiany kukurydzy, w tym KWS Kolendo i KWS Caspero, a także sorgo – Fenixus, Tarzan oraz Lupus, o których dowiesz się w reportażu z Demo Farmy Kandratowice 2024. Uzyskasz tam więcej szczegółowych informacji o prezentowanych nowościach i technologiach rolniczych.

Oprac. mkh 

Fot. Mariusz Drożdż

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiuk
dziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Mariusz Drożdż
Autor Artykułu:Mariusz Drożdż
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. lipiec 2024 21:10