StoryEditor

Intermag doradza online

Firma Intermag opracowała i wdrożyła aplikacje mobilne, które mają być łatwe w zainstalowaniu i obsłudze na smarfonach i tabletach.
11.03.2015., 14:03h

Dzięki nim klienci firmy uzyskają dostęp do profesjonalnego doradztwa agrotechnicznego. Głównym założeniem przy opracowaniu aplikacji mobilnych było umożliwienie korzystania z nich także podczas prac polowych czy lustracji plantacji. Problemy pojawiające się podczas wegetacji roślin będą na bieżąco konsultowane z ekspertami firmy, którzy wskazują racjonalne rozwiązania przynoszące szybkie efekty. 

Ze względu na zakresy funkcjonalności aplikacje mobilne podzielono dwie kategorie: AgroExpert oraz CropAssist. Pierwsza z tych aplikacji ułatwia m.in. zdiagnozowanie niedoborów składników pokarmowych w danej uprawie, sprawdzenie mieszalności nawozów oraz nawozów ze środkami ochrony roślin czy natychmiastowy kontakt i poradę u eksperta firmy. Z kolei aplikacja CropAssist jest pozwala m.in. na korzystanie z kalkulatora nawożenia szacującego orientacyjne koszty nawożenia dolistnego i biostymulacji upraw czy korzystanie z profesjonalnych programów nawożenia dolistnego i biostymulacji dla poszczególnych upraw. Z aplikacji tych można korzystać dzięki urządzeniom (telefony i tablety) wyposażonym zarówno w system Android, jak i iOS. Aplikacje można pobrać za darmo z portalu Google Play oraz App Store. 

oprac. mwal

Źródło: materiały prasowe

 

 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 01:56