Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Jak zdobyć nawozy NPK i co z ich cenami?

Nawozy wieloskładnikowe drożeją dosłownie w mgnieniu oka i wszystko wskazuje na to, że aktualne podwyżki w świetle szybko zbliżającego się jesiennego szczytu zaopatrzenia mogą wcale nie być ostatnie. Co z ich dostępnością?

dr Juliusz Urban23 maja 2022, 14:15

Po niespełna dwóch tygodniach funkcjonowania cennika hurtowego nawozów wieloskładnikowych Dystrybutor Grupy Azoty Agrochem Puławy wypuścił kolejną, już 7. w tym roku tabelę obowiązujących cen.

Nawozy będą jeszcze droższe

Tym razem podwyżki nie są tak znaczne jak poprzednio, ale dystrybutorzy mówią, że ceny NPK nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Na razie Polifoska 6, drożejąc zaledwie w dwa tygodnie aż o 100 zł, kosztuje u autoryzowanego dystrybutora w hurcie 3895 zł/t z dostawą. Na rynku detalicznym, ze względu na różne terminy zakupów, spotkamy jeszcze partie po 3845 zł/t, ale także po 4000 zł/t.

Podobnie podskoczyły ceny Polifoski 8, która zawsze jest droższa. W aktualnym


Pozostało 85 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ