StoryEditor

Mech torfowy zamiast mleka? Nowy start-up dla terenów zalewowych

Start-up ZukunftMoor chce udowodnić, że uprawa mchu torfowego może być opłacalna. Planuje wkrótce zaoferować rolnikom uprawę tej rośliny jako alternatywny model produkcji. Im bliżej zmiany przepisów o przywracaniu torfowisk, tym więcej pojawia się pomysłów dla rolników.
07.01.2024., 10:00h

Paul Waldersee jest jednym z pięciu założycieli start-upu ZukunftMoor. Na tle nowych przepisów dotyczących zalewania osuszonych torfowisk zespół chce stworzyć uprawę mchu torfowego jako alternatywny model biznesowy dla rolników.

Po co nawadniać torfowiska?

Ponowne nawadnianie torfowisk ma pomóc w osiągnięciu celów klimatycznych i zmniejszeniu rocznej emisji z osuszonych torfowisk o 5 milionów ton ekwiwalentu CO2 do 2030 r. Jednak na obszarach ponownie nawodnionych nie można prowadzić konwencjonalnego rolnictwa. Dotknięci tym zjawiskiem rolnicy mogą czuć się poszkodowani. Zwykle pasza z łąk torfowych była wykorzystywana w żywieniu bydła.

Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 17:39