StoryEditor

Żniwa 2019: Jakie plony w Top Farms?

Większość gospodarstw na Opolszczyźnie skończyła żniwa. Sprawdzamy, jak plonowały uprawy w Top Farms Głubczyce i jakie prace polowe trwają w gospodarstwie.
07.08.2019., 14:08h
W tym roku pogoda nie rozpieszcza rolników. Szczególnie na ten temat wypowiedzieć się mogą Ci, którzy zakończyli już żniwa, a plony z ich pół znacząco odbiegają od oczekiwanych. Czy w tym roku ktokolwiek może być zadowolony ze swoich zbiorów? O to, jak prace polowe przebiegały w firmie Top Farms Głubczyce i jakie plony udało im się uzyskać zapytaliśmy dr Marcina Markowicza.

- Żniwa w firmie rozpoczęliśmy 8 lipca. Poszły sprawnie. Zaczęliśmy od pszenicy ozimej z przeznaczeniem na ciastka. Na rzepak czekaliśmy z tego względu, że od dołu było dużo zielonych niedojrzałych łuszczyn. Z góry niestety rzepak był przez te czerwcowe upały zapalony, dlatego zbieraliśmy go trochę później. W międzyczasie, pod koniec żniw zbierany był jęczmień jary i pszenica jara. Ostatecznie żniwa zakończyliśmy drugiego sierpnia. Myślę, że możemy być zadowoleni z plonów – mówił.

W Top Farms pszenica ozima dała najlepszy plon - blisko 8 ton z hektara. A jak było w przypadku innych upraw?

- Połowa areału rzepaku została poszkodowana przez grad. Nie licząc tego rzepaku pozostały plon wyniósł 3,4 tony z hektara. Plony jęczmienia jarego wyniosły 7,5 ton...
Pozostało 31% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:53