StoryEditor

Aplikacja IRZplus to kompletna katastrofa: błędne dane komplikują pracę rolnikom

Nowa aplikacja IRZplus zamiast ułatwiać życie hodowcom, stwarza kolejne problemy. Przerwy techniczne, błędy, brak danych albo ich nadmiar – to tylko niektóre z komplikacji, które uniemożliwiają rolnikom poprawne zgłoszenie zdarzeń w stadzie.
19.01.2023., 11:01h

Od 6 stycznia 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła nową aplikację IRZplus, która ma pozwolić na składanie zgłoszeń dla bydła, owiec, kóz, świń, drobiu, koniowatych, jeleniowatych i wielbłądowatych i przegląd danych o zwierzętach, zdarzeniach, przegląd dokumentów i kontroli. „Ma pozwolić”, bo na razie rzadko pozwala.

Od kiedy nowy system ruszył, sama ARiMR informowała o „przerwach technicznych” i innych problemach kolejno 9 stycznia, 10, 11, 12, 13… Jednocześnie użytkownicy aplikacji zgłaszają problemy z nowym systemem niemal codziennie. Nie tylko techniczne, ale przede wszystkim – funkcjonalne, bo nowa wersja IRZ jest po prostu trudniejsza w obsłudze.

IRZplus to katastrofa

Rolnicy są zgodni: aplikacja IRZ w nowym wydaniu to kompletna katastrofa. Nowa wersja jest dużym krokiem w tył, jeśli mowa o wygodzie korzystania, bo poprzedni IRZ był prosty, intuicyjny i miał dużo więcej funkcjonalności niż to, co jest obecnie dostępne.

„W nowej wersji  #IRZplus nie ma teraz daty urodzenia ani płci, wszędzie potrzebna jest wielkość gospodarstwa i DJP” pisał na Facebooku rolnik Konrad Krupiński i zaz...

Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. maj 2024 01:29