StoryEditor

Będą protesty w środku pandemii?

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych apeluje do rządu o całkowite wstrzymanie prac nad ustawą o ochronie zwierząt do czasu zakończenia pandemii koronawirusa. Powrót do nich to nic innego, jak zmuszanie rolników do kontynuowania masowych protestów w obronie ich miejsc pracy. 
02.11.2020., 09:11h
Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych z dużym zadowoleniem przyjęła informację o niekontynuowaniu przez większość parlamentarną prac nad ustawą o ochronie zwierząt i innych ustaw. 

Zdaniem FBZPR sejmowa „zamrażarka” jest najodpowiedniejszym miejscem dla tych przepisów i projekt ten nigdy więcej nie powinien ujrzeć światła dziennego. Z tym większym zaniepokojeniem rolnicy przyjęli więc informacje medialne o tym, że rząd zamierza wrócić do tzw. Piątki dla Zwierząt. Tym razem na nowo pisząc ustawę. 

– To nie jest dobry moment na takie działania. W ostatnich tygodniach rolnicy dobitnie pokazali, co sądzą o tym projekcie. Masowe protesty i blokady dróg powinny być dla rządu jasnym sygnałem, że się nie ugniemy. Decydenci muszą mieć świadomość, że powrót do prac nad ustawą zmusi rolników do działania i kolejnych protestów. Czy na pewno tego chcemy w czasie pandemii i rekordowej liczby zachorowań na Covid-19? – pyta retorycznie Marian Sikora, przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. 

Zdaniem organizacji zrzeszonych w FBZPR powrót do ustawy jest możliwy tylko i jedynie wtedy, gdy s...
Pozostało 56% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 17:27