StoryEditor

Nowe nominacje w ministerstwie rolnictwa i w KOWR

Wraz z nowym ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą pojawiają się nowe twarze w resorcie rolnictwa i instytucjach rolnych. Wczoraj premier powołał nowego wiceministra rolnictwa i pełnomocnika rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych. Zmian dokonał także na stanowisku dyrektora KOWR.
30.10.2020., 12:10h

Poseł i rolnik – kim jest nowy wiceminister rolnictwa?


Nowym wiceministrem rolnictwa został poseł Ryszard Bartosik. Do tej pory był zastępcą przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bartosik prowadzi również gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 10 ha.

- Cieszę się, że będę mógł pracować dla polskich rolników. Kolejne nowe wyzwanie przede mną, ale też ciężka praca oraz niezaprzeczalnie duża odpowiedzialność. Myślę jednak, że podołam – tak nowy wiceszef rolnictwa skomentował na swojej stronie internetowej nominację.

Bartosik urodził 1968 roku w Turku. Jest absolwentem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach. Prowadzi gospodarstwo rolne w Kowalach Pańskich w powiecie tureckim. Ukończył politologię na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wiceminister Gembicka pełnomocnikiem rządu


Nominacja Bartosika to już druga zmiana w kierownictwie resortu w ciągu kilku dni. W ubiegłym tygodniu na stanowisko wiceministra rolnictwa powołano też Annę Gembicką, która zastąpiła Jana Białkowskiego. To nie jedyna jej funkcja – wczoraj została pełnomocnikiem rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.


Od lewej część nowego kierownictwa resortu rolnictwa: minister Grzegorz Puda, wiceminister Ryszard Bartosik i wiceminister Anna Gembicka

Do zadań pełnomocnika należy m.in. monitorowanie prac administracji rządowej, które służą popularyzacji i ułatwieniu realizacji lokalnych inicjatyw społecznych; współpraca z organami administracji rządowej i jednostkami samorządu terytorialnego; inicjowanie działań mających na celu popularyzację i promocję lokalnych inicjatyw społecznych w administracji publicznej.

Pełnomocnik ma też opiniować projekty dokumentów programowych w zakresie lokalnych inicjatyw społecznych; prowadzić dialog między administracją rządową a partnerami społeczno-gospodarczymi i organizacjami pozarządowymi dot. lokalnych inicjatyw społecznych.

Anna Gembicka, jako wiceminister funduszy regionalnych, też była pełnomocnikiem rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

Nowa p.o. dyrektora KOWR


Zmian dokonano także na stanowisku dyrektora KOWR. Dotychczasowego szefa ośrodka, Grzegorza Piętę zastąpiła Małgorzata Gośniowska-Kola. Od ponad 1,5 roku pełniła obowiązki zastępcy dyrektora generalnego KOWR, nadzorując pion finansowo-administracyjny. 


Gośniowska-Kola ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Huta Pieniacka.

Nowego prezesa ma także ARiMR. 20 października została nim Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ksz, fot. MRiRW
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 15:11