StoryEditor

Cena pozwoli utrzymać konkurencyjność – wywiad z Zygmuntem Gzyrą prezesem Krajowej Izby Biopaliw i prezesem Bioagry S.A.

W czasie rozpoczynających się właśnie żniw kukurydzianych rozmawiamy z prezesem Krajowej Izby Biopaliw Zygmuntem Gzyrą, o rosnącej roli uprawy kukurydzy w rozwoju polskiej produkcji bietanolu przeznaczanego jako domieszka do benzyny.
02.10.2023., 14:10h
Nasz rozmówca, który jest jednocześnie prezesem jednego z największych krajowych producentów bietanolu – Bioagry S.A., informuje nas o ile wzrosła powierzchnia uprawy kukurydzy w regionie oddziaływania zakładu.

Dowiadujemy się, jak firma ta buduje relacje z rolnikami i w jaki sposób kontraktacja kukurydzy mokrej pozwala utrzymać atrakcyjność rynkową ofert, przy ograniczeniu kosztów produkcji kukurydzy.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 04:49