Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ceny paliwa rosną: Senat proponuje wyższy zwrot akcyzy

Niespodziewana propozycja Senatu dotycząca znacznego rozszerzenie programu zwrotu akcyzy zawartej w paliwie rolniczym. Senatorowie uchwali, że wydatki na ten cel mają wzrosnąć o prawie pół miliarda złotych. Rząd jest przeciwny temu pomysłowi.   

wk12 listopada 2021, 09:11

Senat rozpatrzył ustawę o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej i uchwalił do niej dwie poprawki.

Rosną koszty produkcji

Senat stanął na stanowisku, że wobec wzrostu poziomu cen oleju napędowego, którego następstwem jest zwiększenie kosztów produkcji rolnej, należy skorygować kwotę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Zwiększenie wsparcia finansowego dla rolników ma się przyczynić do zmniejszenia kosztów produkcji, a tym samym wpłynie na wzrost konkurencyjności polskich gospodarstw rolnych na rynku Unii Europejskiej.


Pozostało 79 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ