Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Co ma węgiel do ziemi rolnej? Sporo, zwłaszcza na Śląsku

17.03.2017

Drukuj

Co ma węgiel do ziemi rolnej? Sporo, zwłaszcza na Śląsku

Artykuł płatny

Sprawa dotyczy pomysłów rządu na mający się właśnie rozpocząć proces restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w ramach, której rząd zaproponował włączenie Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej. Formalnie będziemy mieć do czynienia z nabyciem Holdingu przez Polską Grupę Górniczą. Na przeszkodzie niespodziewanie stanęły nieruchomości rolnicze, które od lat znajdują się rękach katowickiego Holdingu.

Tak się składa, że na terenie kopalń jest 400 hektarów nieruchomości rolnych. Znajdują się na nich hałdy. One nigdy nie były wykorzystywane jako grunty orne. Ale na przestrzeni lat nie dokonano ich przekształcenia. Teraz przy nabyciu jest problem ustawowy. Bo przy przekazaniu teraz jest blokada ustawowa. Nie ma takiej możliwości, że do przedsiębiorstwa nie zajmującego się rolnictwem zostały zbyte te grunty – tłumaczył Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Sprawa tylko na pozór jest błaha...

Przeczytaj cały artykuł w wersji Premium

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii